آنچه تاکنون مشخص شده این است که علامه صادقی تهرانی (رضوان الله تعالی علیه) برای پنج نفر، اجازه اجتهاد یا به عبارت درستش «استشهادنامۀ فقهی» صادر کرده‌اند که این استشهادنامه‌ ها عموماً نشان‌دهندۀ توانایی استنباط احکام قرآنی توسط این افراد است.

استشهادنامه اول : اجازه اجتهاد آیت‌الله دکتر سید نیاز همدانی
در میان این استشهادنامه‌ها، استشهادنامه‌های آیت‌الله دکتر سید نیاز همدانی (مد ظله العالی) از همه قدیمی‌تر بوده و همچنین متنش از همه قوی‌تر و قرآنی‌تر است که اولاً نشان‌دهندۀ قوی بودن ایشان در اجتهاد یا به عبارت درستش استنباط فقهی است و ثانیاً قرآنی‌تر بودن روش ایشان را نشان می‌دهد.
استشهادنامه دوم : اجازه اجتهاد آیت‌الله محمد یعقوبی
استشهادنامۀ آیت‌الله محمد یعقوبی بیشتر نشان‌دهندۀ توانایی ایشان در استنباط فقهی از قرآن و حدیث بوده و نشان‌دهندۀ مرجعیت ایشان است. تصویر اصلی استشهادنامه فقهی ایشان را هنوز بیت ایشان برایمان نفرستاده‌اند اما متن آن را توانستیم از طریق وبلاگ آقای حمید قیدر در اینجا پیدا کنیم که مورد تأیید حجت‌الاسلام والمسلمین محسن نورانی (دامت افاضاته) نیز بود. البته لازم به ذکر است با بررسی فتاوای آیت‌الله محمد یعقوبی (حفظه الله)، متوجه شدیم ایشان از فقهای سنتی هستند و متن اجازه نیز تأیید روش قرآنی بودن ایشان را ندارد بلکه تنها ایشان را از جهت توانایی استنباط فقهی تأیید می‌کند. در هر صورت امیدواریم ایشان در ادامه راه شهید صدر اول و ثانی موفق باشند و روزی شاهد حکومت اسلامی صالحان در عراق باشیم.
استشهادنامه سوم : اجازه اجتهاد حجت‌الاسلام والمسلمین جعفر اردبیلی
استشهادنامۀ فقهی حجت‌الاسلام والمسلمین جعفر اردبیلی (دامت برکاته) بیشتر نشان‌دهندۀ قرآنی بودن روش این بزرگوار است.
استشهادنامه چهارم : اجازه اجتهاد مهدی انصاری سمنانی
استشهادنامۀ استاد مهدی انصاری سمنانی نیز اگرچه قوی است اما متأسفانه وی در عقاید اسلامی‌اش متزلزل شده است! نام اصلی ایشان به درخواست خودشان از اجازه اجتهاد حذف شده است.

استشهاد نامه پنجم : اجازه اجنهاد کاظم ندایی

کاظم ندائی متولد 1350 از شاگردان آیت الله العظمی صادقی تهرانی(ره) دارای اجازه تفسیر قرآن تدریس خارج فقه و خارج اصول بر محور قرآن و نیز اجازه اجتهاد از معظم له می باشد. وبلاگ آقای ندایی را در اینجا ببینید.


قابل به ذکر است که هیچ یک از افراد مذکور مورد تایید ما نمی باشد  و ما هم اکنون نیز آیت الله محمد صادقی تهرانی را اعلم و واجب الاتباع می دانیم ، هر چند که در قید حیات نمی باشند.

منبع : پایگاه قرآنیان


استشهادنامه اول : اجازه اجتهاد آیت‌الله دکتر سید نیاز همدانیاستشهادنامه دوم : اجازه اجتهاد آیت‌الله محمد یعقوبی


استشهادنامه سوم : اجازه اجتهاد حجت‌الاسلام والمسلمین جعفر اردبیلی


استشهادنامه چهارم : اجازه اجتهاد مهدی انصاری سمنانی


استشهاد نامه پنجم : اجازه اجنهاد کاظم ندایی